נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מדריכים

איך עושים החזר מס הכנסה באינטרנט

איך עושים החזר מס? את החזר המס ניתן לבצע באופן עצמאי, אך הדבר כרוך בביורוקרטיה והגשת מסמכים שונים, ולכן ניתן לקבל את שירות זה בעזרת חברות שונות המעסיקות רואה חשבון שתפקידו לחשב את הסדרי המס ולהגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לרשויות וכך להמתין לקבלת הכספים.
חברות אלה גובות אחוזים בודדים על השירות מדמי ההחזר, כמו גם דמי ניהול תיק, אך עדיין אנשים יכולים לקבל סכומים לא מבוטלים, ולכן תמיד כדאי לבדוק את זכאות ההחזר. כמו כן, ניתן לבדוק החזר מס הכנסה באינטרנט בקלות רבה באמצעות שאלונים מקוונים המגיעים אונליין לחברות מקצועיות הבעלות ניסיון בנושא. החברות בודקות את הנתונים של המועמד ועושות את החישובים שלהם על מנת לבדוק האם הוא באמת זכאי. מדובר על תהליך מצוין עבור אנשים שאינם מעוניינים לבזז זמן ולהתעסק עם הבירוקרטיות והפרוצדרות של רשויות המס, ופשוט לקבל את הכסף שמגיע להם כמעט ללא מאמץ.

מה זה החזר מס הכנסה ולמי הוא יכול להועיל?

החזר מס הכנסה הוא אחד הנושאים המדוברים בשנים האחרונות ומאפשר לכל אזרח ששילם מס הכנסה בסכומים גבוהים מעל מה שהיה אמור לשלם מבחינת החוק לקבל החזר מס. הסיבה להחזרים היא ברורה – במהלך שנות המס לא מחושבים גורמים שונים שיכולים להשפיע רבות על חישוב המס, ולכן ניתן לקבל כסף על ההפרשים ששולמו בפועל.

החזר מס, הוא למעשה כספי מס גבוהים ששולמו שלא כצורך, אותם ניתן לדרוש חזרה רטרואקטיבית עד תקופה של 6 שנים. הפרשים בין התשלומים נובעים מסיבות פשוטות – ייתכן כי ישנם פערים בין תשלום המס לבין שינויים שונים שיכולים להיות במהלך שנת המס כגון – אם עובד לא הגיש בקשה להקלה במס, זיכוי מס בשל תרומה, בקשה לקבלת נקודות זיכוי ( במקרה של גירושין למשל שמקבלים נקודות מס ), החזר מס עבור עצמאים שלא חישבו נכון את המס, אם לאישה נולד ילד והיא לא עדכנה את הסטטוס החדש ועוד מגוון מקרים שונים.
אם כך, בדיקת החזר מס הכנסה, יחד עם חישוב החזר מס הכנסה יכול פעמים רבות ליצור החזר משמעותי שיכול להגיע למאות ואפילו אלפי שקלים עבור המבקש.

כידוע, תשלומי מס משכירים במשק הישראלי מנוכים באמצעות תלוש משכורתם החודשי, וזאת בניגוד לעצמאים הנדרשים לתשלומי מקדמות לאורך שנת המס. גובה תשלום המס בשני המקרים (גם בקרב שכירים וגם בקרב עצמאיים) נקבע בתחילת שנת המס (תחילת שנה קלנדרית - אזרחית) והוא מהווה הערכה משוערת של גובה המס לו הם יידרשו. לאורך שנת המס, ניתן לקבוע האם תשלומי המס תואמים את הכנסתו של העובד ובמידה ובסוף שנת המס מתגלה פער (לטובתו של העובד השכיר או העצמאי) בין התשלום אותו הוא שילם בפועל לבין התשלום לו הוא נדרש, הנו זכאי לתשלומי החזר מס הכנסה.

איך עושים החזר מס דרך נתיבים פיננסים

כיצד עושים חישוב החזר מס הכנסה?

בדיקה מהירה של החזרי מס ניתן לבצע בכמה דרכים: פנייה לרואה חשבון שיוכל לבצע את החישוב בצורה מסודרת ונכונה, על ידי תוכנות שונות ברשת האינטרנט שיכולות לסייע לאנשים לחשב את המס בצורה משוערת והאופציה השנייה היא לגשת לחברות מקצועיות המתמחות בחישוב החזרי מס עבור שכירים ועצמאים. באופן כללי, על פי החוק עובד אשר שמשכרו נוכו סכומי מס הכנסה גבוהים יותר מהסכומים שהיה צריך לשלם יכול לבצע את הבדיקה.

כיצד עושים בדיקת החזר מס הכנסה באינטרנט?

לאחר שענינו על השאלה מה זה החזר מס? וכיצד עושים חישוב החזר מס הכנסה? הגיע הזמן לענות על השאלה איך עושים החזר מס הכנסה באינטרנט?

החזרי מס ניתן לבצע דרך האינטרנט על ידי מחשבונים ושאלונים מקוונים שונים שמבצעים אוטומטית עבורכם חישוב החזר מס הכנסה. בתחילת התהליך יש למלא את כל הפרטים הדרושים, כאשר המנועים ופלטפורמות האלו הינם ידידותיים למשתמש, אך דורשים מילוי נכון של השאלון ממש לפרטי פרטים. במידה ומצאתם כי ישנה זכאות לקבלת החזרי המס, תוכלו לפנות לחברות המתמחות בטיפול הביורוקרטיה ולהגיש את הטפסים הנדרשים כדי לקבל החזר מס בדרך המהירה ביותר.
החזר מס הוא דרך נהדרת להחזיר את כספי המס הגבוהים שאנו משלמים מידי חודש למדינה, וכיום ניתן לומר כי אחוזים רבים מהשכירים והעצמאיים זכאים לקבל החזרי מס, ולכן תמיד כדאי לבדוק זכאות להחזר מס בדרכים המקובלות שיכולות להיות דרך רואה חשבון, חברות להחזר מס או באופן עצמאי.

בדיקת החזר מס הכנסה באינטרנט על ידי חברות חיצוניות: בדיקת זכאות הנערכת על ידי גורם חיצוני – ומקצועי המלווה אתכם כרוכה בתשלום בגין השירות, כאשר גובה התשלום נקבע בהתאם לאחוז מסוים מגובה תשלומי ההחזר להם אתם זכאים ואופן ביצועו בפועל מתבצע אך ורק לאחר העברת מלוא כספי ההחזר מטעם רשויות המס לחשבון העו"ש הפרטי שלכם.
חשוב לנו שתדעו: במסגרת בדיקת זכאות חיצונית הנערכת לכם על ידי גורם חיצוני, עלול להתרחש מצב בו יתגלה כי קיים לכם חוב למס הכנסה. במקרים אלו, תינתן לכם האפשרות האם להגיש את הבקשה להחזר ו/או לחדול מקיום התהליך.

לבדיקת זכאות מהירה ופשוטה להחזר מס ב 30 שניות לחצו כאן

תוכלו למצוא מידע נוסף על איך עושים החזר מס ותהליך העבודה שלנו בנתיבים פיננסים - כאן

בדיקת זכאות להחזר מס מקוון בלחיצת כפתור

צפו בעוד חיפושים פופולאריים: החזר מס שלילי / החזר מס שבח / החזר מס על תרומות / איך עושים החזר מס לבד / החזר מס בריאות / החזר מס בארה"ב / החזר מס בלו