נתיבים פיננסיים – החזרי מס

מדריכים

החזר מס לשכירים

הידעת? מרבית השכירים במדינה זכאים להחזרי מס. בשנים האחרונות אפשר למצוא שכירים רבים המקבלים החזרים כספיים של מאות ואלפי שקלים מרשויות המס בישראל. מהו החזר מס לשכירים? כיצד ניתן לבדוק את זכאותכם לקבלת החזרי מס ומה כולל התהליך? כל מה שצריך לדעת על החזרי מס לשכירים בכתבה שלפניכם.

צפו בסרטון קצר המסביר מה הם החזרי מס לשכירים

מהם למעשה החזרי מס לשכירים?

החזרי מס הכנסה מוגדרים כעודף מס ששולם לרשויות המס. אנשים המועסקים כשכירים בניגוד לעצמאים או בעלי חברות, אינם מחויבים להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה. חישוב גובה המס השולי נקבע על בסיס שנתי אצל שכירים כאשר ישנם מקרים בהם השכיר משלם מעבר לסכום הדרוש, דבר המחייב אותו לבדיקת זכאות להחזרי מס, במידה ונמצא זכאי להחזר, עליו להגיש בקשה למס הכנסה עבור קבלת החזר כספי – מס הכנסה לא פונה ומודיע לכם שמגיע לכם כסף בחזרה – אם לא תפנה אליו ותבקש הוא לא יעשה זאת. החזר מס לשכירים הינו תשלום לו זכאים עובדים שכירים במשק הישראלי (מגיל 18 ואילך) שבבירור שנערך בעניין תשלומי המס אותם הם שילמו לאורך שנת המס התגלה כי תשלומי המס אותם הם שילמו לאורך השנה היו גבוהים מהתשלום אותו הם נדרשו לשלם בפועל.

חשוב לנו שתדעו: את תשלומי ההחזר ניתן לקבל באופן רטרואקטיבי לתקופה של עד שש שנים לאחור מיום הגשת הבקשה לקבלת תשלומי ההחזר.

 

בדיקת החזר מס לשכירים

 

החזר מס הכנסה לשכירים - קריטריונים לעמידה בזכאות

1. אבטלה לאורך תקופה ממושכת.
2. אנשים המתגוררים באזור המוגדר עדיפות לאומית, כגון רמת הגולן, הנגב או הערבה.
3. חיילים משוחררים – עד 3 שנים מהשחרור.
4. אנשים שחל שינוי במצב המשפחתי שלהם במהלך השנה למשל לידה של ילד, גירושין.
5. אדם שקיבל נכות רפואית מעל 90% ועדיין משלם מס.
6. סיום תואר אקדמי.
7. אי רציפות בחודשי עבודה.
8. הפסדים בשוק ההון.
9. תרומות – מעל 1,000 שקלים בשנה.
10. עולה חדש ב- 6 השנים האחרונות.

כיצד נקבל החזר מס הכנסה?

אם אתה שכיר ולא יודע אם מגיע לך החזר מס הכנסה לשכירים יש פתרון, אתה יכול לבדוק את מידת הזכאות להחזרי מס באמצעות עם איש מקצוע. החזרי מס הכנסה לשכירים דורש ידע רב. במהלך השנים אנו בנתיבים פיננסים צברנו ניסיון רב בתחום של החזרי מס לשכירים, ומשרדנו יכול לסייע לך ולהעניק לך טיפול מקצועי ומהיר.

כיצד מבקשים החזרי מס? בעת הפנייה למס הכנסה אתה צריך להגיע עם כל הטפסים והאישורים הרלוונטיים המעידים על מידת זכאות, הטפסים להם אתה זקוק הם גמלאות הביטוח לאומי אם יש, טפסים המעידים על מצב משפחתי, טפסי 106 (אישור על ההכנסות השנתיות שלך מהמעסיק) ואישורים רפואיים אם יש צורך בכך. על מנת לבדוק את זכאותכם לקבלת החזרי מס לשכירים ו/או החזר מס לעצמאים, תדרשו להגיש בקשה לעריכת בדיקת זכאות להחזר מס.

בקשה זו מופנית על ידיכם ו/או על ידי הגורם המטפל בעניינכם באמצעות טפסים שונים היכולים להעיד את זכאותכם לקבלת תשלומי ההחזר בגין חיוב יתר של מס הכנסה, לרבות, טופס 106 וטפסים נוספים התואמים לסיבה בגינה אתם מבקשים את תשלומי ההחזר, כאשר בין יתר הסיבות הנפוצות ביותר לקבלת זכאות החזרי מס הכנסה תוכלו למצוא: החלפת מקום עבודה לאורך תקופת הזכאות, אי עבודה במשך חודש אחד לפחות בשנת המס לגביה אתם מבקשים החזר מס הכנסה, קבלת דמי אבטלה או דמי לידה במסגרת החזר מס לאחר לידה ו/או החזרי מס למחוסרי עבודה, שינוי בסטטוס האישי בחייכם כגון: נישואין או גירושין במסגרת החזר מס לגרוש, מגורים ביישובי ספר בעלי נקודות זכאות במס, חיילים משוחררים, עולה חדש/ה ועוד.

חשוב לדעת: במידה ואתם בוחרים לבדוק את זכאותכם באופן עצמאי מול רשויות המס, ישנם מקרים שבהם לא רק שמס הכנסה אינו מוצא שאתם זכאים להחזר אלא שלמעשה שאתם חייבים כסף. ולכן חשוב קודם לבדוק מול גורמים מוסמכים לפני שאתם הולכים למס הכנסה. בדומה להחזרי מס גם לחובות מס חלה התיישנות של 6 שנים.

 

אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס? מס הכנסה החזר מס לשכירים עושים אצל המומחים

כנסו ללינק לבדיקת זכאות מהירה ופשוטה אונליין

החזרי מס לשכירים: בדיקת זכאות

 

צפו גם בחיפושים פופלאריים: טופס החזר מס לשכירים / מס על פיצויים / חישוב מס הכנסה לשכיר / חברות החזרי מס לשכירים / החזרי מס לשכירים עלות